دستگاه جوانسازی پوست

2,436

میکرونیدلینگ (دستگاه جوانسازی پوست)

میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد.

در دستگاه جوانسازی پوست تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک، به طور همزمان وارد لایه دوم پوست(درم) می شوند. در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست(اپیدرم) می گردد.

انواع میکرونیدلینگ بر اساس عمق نفوذ سوزن :

 • میکرونیدلینگ سطحی (جهت جوانسازی اولیه و حداکثر تا عمق ۰٫۵ میلی متر) روی اپیدرم کانال های بسیار ریزی ایجاد می کنند که باعث می­شود فاکتورهای رشد از کراتینوسیتها آزاد شده و فعالیت آنها در اپیدرم افزایش یابد.
 • میکرونیدلینگ عمقی (جهت جوانسازی پیشرفته، اسکارها، استریا… از عمق ۰٫۵ تا حداکثر ۳ میلی متر) فرایند بهبود زخم موجب می شود کراتینوسیتها و فیبروبلاستها تحریک گردند، که نتیجه آن افزایش فعالیت TGF-β۳ و افزایش رشد و نمو سلول های اپیدرم، کلاژن، الاستین و GAG(گلیکوز آمین گلیکان) می باشد.

امکانات دستگاه های میکرونیدلینگ یا دستگاه جوانسازی پوست:

 • هندپیس بسیار سبک با طراحی ارگونیک بدون صدا و لرزش
 • کنترل یونیت مجزا جهت تنظیم ( از ۵۰ تا ۱۵۰ ضربه در ثانیه )
 • پدال پایی جهت خاموش وروشن کردن سریع دستگاه حین کار
 • کارتریج های استریل یکبار مصرف

استفاده از میکرونیدلینگ چه مزایای در جوان سازی پوست داشته است ؟

 • اگر بخواهیم به مهم ترین مزیت میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست اشاره کنیم باید بگوییم که در این روش از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان عملکرد و ساختار پوست استفاده می گردد.
 • بعد از اینکه میکرونیدلینگ انجام شد ، به سرعت ظاهر پوست ترمیم شده است و به راحتی فرد می تواند فعالیت های روزانه خودش را انجام دهد. شما می توانید پس از اینکه درمان را با میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست انجام دادید شاهد بهبودی پوست باشید پس از مدت زمان کمی این تغییرات را خواهید دید.
 • بر خلاف بیشتر روشهای درمانی در روش میکرونیدلینگ اپیدرم پوست فقط بازسازی و ترمیم می شود و به هیچ وجه تخریب نخواهد شد.
 • انجام میکرونیدلینگ کاملا بدون درد و همچنین زخم می باشد و پس از انجام آن فاقد عوارض جانبی می باشد. فقط زمانی که انجام شود مقداری قرمزی بر روی پوست به جای میگذارد که این قرمزی بعد از چند ساعت بهبود می یابد.

 

جوانسازی پوست

در مورد میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست باید نکات مهم و قابل توجه را در نظر بگیریم که می توانیم به اختصار به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اگر از داروی استفاده میکنید یا هر گونه بیماری و ضایعه پوستی دارید و قصد دارید که استفاده از روش میکرونیدلینگ را پیش بگیرید حتما با پزشک مشورت نمایید .
 • باید به این نکته توجه داشته باشید که شما نمی توانید پس از یک جلسه میکرونیدلینگ نتیجه ای مطلوبی از آن را مشاهده کنید زیرا این زمان کافی نمی باشد .
 • اگر اخیرا در جهت جوانسازی پوست خود از روش های درمانی دیگری استفاده کرده اید حتما باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارید .
 • زمانی که میکرونیدلینگ را انجام دادید حتما به توصیه های پزشک گوش کنید .
 • برای استفاده از روش میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست در صورت مصرف دارو و یا هرگونه بیماری و ضایعه پوستی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جهت مشاهده نتیجه مطلوب از میکرونیدلینگ  یک جلسه درمان کافی نمی باشد.
 • در صورتی که اخیرا از روش درمانی دیگری جهت جوانسازی پوست استفاده نموده اید می بایست به پزشک خود اطلاع دهید.
 • پس از انجام میکرونیدلینگ کلیه توصیه های پزشک را به دقت رعایت نمایید.

پاک شدن تاتوی ابرو با میکرونیدلینگ :

در این قسمت لازم است بگوییم که برخلاف اینکه لیزر مو تنها می تواند به طیف خاصى از رنگ هاى پیگمنت هاى تاتو پاسخ دهد اما این روش حتی  می تواند سفید،کرم و بژ را هم تحت پوشش خود قرار دهد .لیزر را به عنوان روشی تهاجمی معرفی کرده اند اما این روش ( میکرونیدلینگ ) به عنوان روشی غیر تهاجمی معرفی شده که پیگمنت هاى تاتو از طریق خون و لنف دفع می گردد .

برای اینکه این روش را انجام دهیم نیاز داریم تا از یک دستگاه میکرونیدلینگ و یک محلول مخصوص کمک بگیریم که برخلاف دیگر مواد پاک کننده تاتو که اسیدی می باشند این گونه محلول ساختار مولکولى اکسیدهاى فلزى (همان ساختار پیگمنت هاى تاتو) داشته است. در نهایت نباید فراموش کنیم که یک دوست دار اکسیدهاى فلز می باشد و موجب جذب پیگمنت هاى تاتو می شود و همچنین به واسطه پوست خارج می شود . عموما به ٣-۴جلسه درمان به فاصله ١.۵-٢ ماه نیاز داشته است .

برخی از افراد بعد از انجام تاتو و یا خالکوبی بر روی بدن خود به دلایل مختلف ممکن است پشیمان شده و قصد داشته باشند، تاتو و ابروی خود را از بین ببرند، یکی از بهترین روش های روز دنیا برای این کار استفاده از میکرونیدلینگ می باشد.

  خدمات میکرونیدلینگ و کلیه خدمات جوانسازی پوست به صورت حرفه ای در کلینیک پوست و مو و زیبایی فروردین انجام می شود .

 

 

 

 

مشاوره پوست و مو

You might also like More from author

8 Comments

 1. maryam.rastkhiz says

  هزينه سوزنها چقدره اون رو بيمار تهيه ميكنه ؟

  1. کلینیک فروردین says

   نه عزیزم سوزن رو خود کلینیک به صورت بسته بندی شده بهتون میده و هزینه جداگانه ایی بابتش گرفته نمیشه

 2. violet says

  براي رفع جاي اسكار هم اين روش مناسبه ؟ يا سابسيژن ؟

  1. کلینیک فروردین says

   بله اگه سطحی باشه مناسبه

 3. sahar says

  من جوش فعال دارم ولی جای جوشم دارم که خیلی بد شده میشه انجام بدم؟

  1. کلینیک فروردین says

   اول باید جوش های فعالتون رو کنترل کنیم بعد میکرونیدلینگ انجام بدیم

 4. ahoura ghaffari says

  سلام …آیا در زمان انجام میکرونیدلینگ دارو هم تزریق میشود ؟؟؟؟(بطور همزمان)

  1. کلینیک فروردین says

   تزریق دارو نیست عزیزم یک سری مواد هست به نام کوکتل که وقتی میکرونیدلینگ داره انجام میشه این کوکتل رو روی پوست میزنند

Leave A Reply

Your email address will not be published.