فیلر لب (برجسته ساختن لب)

8,101

فیلر لب (برجسته ساختن لب)


برجسته سازی لب یک روش زیبایی برای پر کردن و برجسته کردن لب شماست. امروزه استفاده از فیلرهای پوستی برای برجسته سازی بسیار رواج پیدا کرده است.

مواد فیلر یا پر کننده ترکیبات مختلفی هستند که در گذشته بیشتر از سیلیکون برای این منظور استفاده می شد ولی به علت احتمال وجود عوارض نا خواسته امروزه بیشتر از ترکیبات هیالورونیک اسید استفاده می شود. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این ماده به طور طبیعی در پوست و دیگر بافتهای ما وجود دارد و سبب قوام پوست می شود، در ضمن نقش تغذیه ای هم دارد و به سبب توانایی جذب آب، به پوست حجم هم می دهد. ترکیبات موجود از این ماده به طور آزمایشگاهی و با روش تخمیر حاصل می شوند و بصورت فیلر در سرنگ های آماده برای تزریق توسط پزشک متخصص پوست آماده می شوند بنابراین خطر انتقال بیماری صفر و خطر ایجاد حساسیت بسیار اندک بوده و نیازی به تست حساسیت نیز نخواهد بود. انواع مختلفی از اسیدهای هیالورونیک وجود دارند که از نظر فرمول، غلظت و ماندگاری با هم فرق دارند. برای انتخاب اسید هیالورونیک مناسب حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. اسید هیالورونیک ماده ای بدون رنگ و شفاف و ژله ای شکل است و به افزایش حجم لب کمک می کنند. این نوع فیلرهای پوستی، فیلرهای اسید هیالورونیکی نامیده می شوند.

با کمک تزریق فیلر لب چه تغییراتی می توان در لب ها ایجاد کرد؟


از فیلرهای تزریقی برای بهبود حالت لب‌ها و ایجاد ظاهری توپر ولی طبیعی در آن‌ها استفاده می‌شود. با افزایش سن، لب‌ها لاغر و باریک شده و خطوط عمودی در اطراف آن‌ها ایجاد می‌شوند که یک نشانه‌ی آشکار پیری می‌باشند. لب‌های توپر و برجسته ظاهری جوان و شاداب را در فرد ایجاد می‌کنند درحالی‌ که داشتن لب‌های لاغر و باریک ظاهر صورت را پیر و پژمرده نشان می‌دهد.

با استفاده از روش مناسب تزریق فیلر لب و البته فیلر مناسب می توان شکل لب ها را مشخص تر کرد و به آن ها حجم داد. به عبارت دیگر افرادی که حدود لب های آن ها مشخص نیست و یا حجم لب آن ها کم است می توانند با تزریق فیلر ظاهر لب های خود را بهتر کنند. در ضمن با تزریق فیلر لب می توان خطوط اطراف لب بویژه خطوط اطراف لب فوقانی را (که در اثر افزایش سن ایجاد می شوند) از بین برد.

بعد از تزریق فیلر در لبه لب حدود لب مشخص تر می شود و و لب مختصری به سمت خارج بر می گردد. تزریق فیلر به داخل جسم لب سبب حجیم شدن لب می شود. بلافاصله بعد از تزریق می توانید تاثیر آن را ببینید.

در مورد تزریق فیلر در لب ها چه نکاتی را باید بدانیم؟


اگر می خواهید با تزریق فیلر لب های خود را زیباتر کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • با تزریق فیلر می شود به لب ها حجم داد و یا حدود آن ها را مشخص کرد، اما نمی توان شکل لب را عوض کرد. بنابراین از پزشک خود نخواهید شکل جدیدی به لبهای شما بدهد.
 • برای آن که حدود لب مشخص شود؛ فیلر در محلی تزریق می شود که پوست صورتی لب به پوست معمولی صورت می رسد. به این محل لبه ورمیلیون می گویند و برای این که حجم لب بیشتر شود، فیلر به داخل جسم لب تزریق می شود. معمولا هر دو تزریق با هم انجام می شود تا لب شکل مطلوب تری پیدا کند.
 • افرادی که لب های بسیار نازک دارند، بهتر است فیلر تزریق نکنند، چرا که ممکن است به سبب تزریق لب ها به سمت جلو برجستگی پیدا کنند و حالتی شبیه به منقار اردک ایجاد شود.
 • از نظر زیبایی ارتفاع لب فوقانی از روبرو باید مختصری بیش از نصف ارتفاع لب تحتانی باشد.

نتیجه تزریق فیلر لب چه موقع ظاهر می شود؟


بلافاصله بعد از تزریق می توانید مشخص شدن حدود لب و حجیم شدن لب ها را ببینید. البته به سبب تورم محل تزریق ممکن است نتیجه نهایی تا چند روز قابل مشاهده نباشد. یادتان باشد که به دنبال تزریق در لب بسرعت لب ها ورم می کنند و این تورم ۳ تا ۵ روز طول می کشد. بنابراین در نهایت حجم لب ها کمتر از آنچه خواهد بود که بلافاصله بعد از تزریق می بینید.

دوام اثر فیلر تزریق شده برای لب چقدر است؟


مدت اثر فیلر بستگی به نوع فیلر تزریقی دارد. فیلرهایی از جنس اسید هیالورونیک معمولا حداقل یک سال باقی می مانند. البته توجه داشته باشید از آن جا که لب ها متحرک هستند، ممکن است فیلر تزریق شده در آن ها زودتر از نواحی دیگر صورت نظیر خطوط خنده جذب شود.

عوارض :


 • تورم و کبودی
 • قرمزی و تندرنس در ناحیه تزریق
 • خونریزی از ناحیه تزریق
 • کبودی شدید که تا ۷ الی ۱۰ روز ماندگار شود
 • غیر قرینگی لب به علت تزریق غیر قرینه
 • توده و برجستگی  نامناسب لب
 • تزریق به داخل رگ و از بین رفتن قسمتی از بافت
 • زخم ،اسکار و سفت شدن لب
 • واکنش آلرژیک، قرمزی تورم و خارش

مزایای فیلر لب :


 • حین تزریق میتوان به لب شکل داد
 • کنترل میزان حجم دهی لب : پزشک شما حین تزریق با در نظر گرفتن شیوه های زیبایی به لب شما شکل می دهد.
 • درمان تدریجی: پزشک میتواند تزریق را در جلسات متعددی انجام دهد تا زمانی که نتیجه مورد نظر حاصل شود.
 • برجستگی های ناخواسته قابل رفع هستند: هر گونه برجستگی ایجاد شده بدلیل حرکات لب قابل رفع هستند.
 • کبودی اندک: درمقایسه با سایر فیلر ها کبودی و تورم اندک است.
 • ماندگاری: میزان ماندگاری تقریبا طولانی است ولی مادام العمر نیست.
 • عدم واکنش آلرژیک ناخواسته: چون فیلرهای هیالورونیک اسید از موادی مشابه بدن ساخته شده اند احتمال آلرژی بسیار ناچیز است.

برای تزریق نیاز است پزشک معالج شما یکی از تخصص های زیر را داشته باشد :


 1. تخصص پوست و مو
 2. جراحی پلاستیک

بهتر است پزشکی با تجربه جهت انجام این عمل انتخاب کنید برای این کار به هر فردی مراجعه نکنید زیرا این کار ریسک زیادی دارد. پس بایستی به متخصص با سابقه ای که به او اعتماد دارید مراجعه نمایید لذا در رابطه با تخصص ها و مدارک پزشک سوال نمایید.

در صورت ابتلا به مشکلات زیر از تزریق فیلر خودداری کنید :


 • عفونت فعال مثل هرپس دهانی
 • دیابت کنترل نشده
 • لوپوس
 • اختلالات انعقادی
 • در صورتی که سابقه تبخال در اطراف لب دارید قبل از انجام عمل به پزشک معالجتان اطلاع دهید تا داروی مناسب برایتان تجویز شود .


در صورتی که هرگونه دارویی استفاده میکنید چه داروهای نسخه شده توسط پزشک چه مکمل ها حتما به پزشک معالج اطلاع دهید .

نکات قابل توجه :


برای کاهش درد تزریق ژل میتوان ناحیه را با بی حسی موضعی بیحس نمود یا با تزریق ماده بی حسی توسط پزشک معالج بی حس کرد پس از بی حسی مناسب با سوزن هایی بسیار ظریف و مخصوص ژل لب تزریق می شود.

ممکن است یخ برای کاهش درد و کبودی استفاده شود ولی هیچ گونه فشاری نبایستی در ناحیه تزریق ایجاد شود.

 بلافاصله پس از تزریق از رژ لب و بوم لب استفاده نشود.

بلافاصله پس از تزریق شاهد تغییر در ناحیه لب خواهید بود.

هزینه ها :


هزینه ها شامل :

 1. هزینه حق العمل جراح
 2. هزینه بیمارستان یا محل تزریق
 3. هزینه بیحسی یا بی هوشی
 4. هزینه دارو ( فیلر و .. )


رضایت شما مهمتر از هزینه ای است که می پردازید. وقتی که یک جراح پلاستیک را برای تزریق فیلر انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که تجربه وی و راحتی شما مهمتر از پولی است که پرداخت می کنید .

 

کلینیک فروردین با استفاده از فیلرهای درجه یک تمامی خدمات تزریق ژل را زیر نظر دکتر متخصص انجام میدهد. همچنین پک فیلر نزد مراجعه کننده باز شده و شناسنامه بین المللی فیلر در اختیار ایشان قرار میگیرد.

 

فیلر لب

فیلر لب

فیلر لب

فیلر لب

تزریق ژل لب

برجسته سازی لب با فیلر

تزریق ژل لب

 

 

 

 

You might also like More from author

9 Comments

 1. asemaaan says

  میشه از جنسی استفاده بشه که بعد از یک ماه جذب بشه و از بین بره؟

  1. کلینیک فروردین says

   بله

 2. atefeh says

  سلام هزينه اش چقدره؟

  1. کلینیک فروردین says

   سلام همراه باشناسنامه فيلر كه مى ديم خدمتتون هر سى سى ٥٠٠ المانى يا فرانسه براتون استفاده مى شه

 3. m.sh says

  سلام خسته نباشید قرینه سازی هم انجام میدین من نمیخوام ژل تزریق بشه

  1. کلینیک فروردین says

   سلام و تشکر بله عزیزم انجام میدیم

 4. Shiva says

  سلام من تزریق انجام دادم فیلر اولا که قرینه نیست لب پایینم بعدم یه طرفش انگار یه توده توشه لب بالامم همینطور یه طرفش انگار چندتا توده ریز وجود داره.

  لطفا راهنماییم کنید.چیکارکنم الان؟

  1. کلینیک فروردین says

   سلام

   دوست عزیز باید تشریف بیارید معاینتون کنم تا این توده هایی رو که میگید بررسی کنم اما برای قرینه شدن لبتون باید دوباره فیلر تزریق کنید

 5. Clickfunnels Split Testing says

  Greetings from Ohio! I'm bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I enjoy the information you provide here and can't wait to take a look when I get home. I'm surprised at how quick your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, good blog!

Leave A Reply

Your email address will not be published.