تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

3,350

تزریق چربي بهتر است یا تزریق ژل؟


امروزه تعداد بیمارانی که از روش های تزریق ژل و چربی برای صاف کردن چین و چروک های صورت، برجسته سازی گونه ها، و حجیم کردن لب بدون ایجاد جراحت یا بدون عمل جراحی استفاده می کنند، هر روز در حال افزایش است. به هر حال ممکن است از دانستن این موضوع تعجب کنید که تزریق چربي فقط یک درمان ساده جایگزین برای تزریق ژل با نتایج دائمی نیست. در حقیقت هر یک از این روش ها دارای مزایای خاص خود می باشد و این شرایط به معنی این است که هر یک از آنها با توجه به اهداف درمان بیمار ممکن است در شرایط خاص نسبت به روش دیگر از برتری برخوردار باشد. تصمیم گیری درباره استفاده از روش تزریق ژل در مقابل روش تزریق چربي بر اساس شرایط خاص هر بیمار انجام می شود.

تزریق فیلر می‌تواند در پر کردن خطوط ظاهرشده از اخم و خطوط ریز و همچنین فرم‌ دهی چهره استفاده شود. معمولاً خطوط اخم شامل خطوط بینی و خط لبخند می‌باشد. خطوط ریز لب و چین‌ و چروک دور چشم و گوشه چشم (پنجه‌ کلاغی) مثالی برای خطوط ریز می‌باشد. با گونه گذاری و قلوه‌ای کردن لب می‌توان چین و چروک ها و فرم صورت را تغییر داد که این کار معمولاً با تزریق انجام می‌شود.

با بالا رفتن سن، بافت چربي صورت كم مي شود وافتادگي وشلي و چروك بيشتر مي نمايد بنابراين تنها كشيدن پوست با جراحي باعث جوانتر شدن كلي صورت نمي شود و گاهاً ظاهرى بسيار مصنوعي وغير طبيعي بدست خواهد آمد. هميشه سفت تر وكشيده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمي شود بلكه پرتر بودن وحجم دارتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن مي شود. بنابراين تزريق چربي ازسالها بيش مورد توجه بوده است.
اما بدليل روش هاي غلط درانجام آن معمولا دردست خيلي از پزشكان دوام زيادي نداشت به همين دليل خيلي ها آن را توصيه نمي كردند ولي با پيشرفتهاي كه امروز در نحوه برداشتن چربي و نحوه تزريق آن بوجود آمده ، تزريق چرب
ي يكي از مؤثرترین، طبيعي ترين و بي خطر ترين روشهای جوانسازی وحجیم تر كردن نواحي مختلف بدن ازجمله صورت، پشت دست، گودي زير چشم، باسن، سینه، ساق پا و مچ دستها مي باشد. در ابتدا به شرح مزیت های هر کدام می پردازیم.

مزيت تزريق چربي نسبت به تزريق انواع پركننده ها مانند ژل ها :


 1. چربي ازخود فرد گرفته مي شود بنابراين هرحجمي كه بخواهيم می توانیم برداشت کنیم (حتي به مقدار زياد تاحدود ۵۰۰cc به منظورتزريق در باسن).اگر اين حجم زياد را بخواهيم با ژل پر كنيم، حجم زياد ژل امكان جابجايي دارد و ممکن است با فشارهاي خارجي كه پوست وارد می شود از نقطه اي به نقطه ديگر حركت کند و از روي پوست دچار ناهمواري خواهد شد. در صورتيكه درمورد چربي، چون سلول هاي زنده بدن هستند و وقتي به ناحيه اي تزريق مي شوند به همان قسمت پيوند داده مي شوند و عروق و بافت هاي بدن آنها را احاطه كرده وجزئي از چربي طبيعي آن منطقه خواهند شد (به اصطلاح به بدن جوش مي خورد) و امكان هيچگونه جابجايي نخواهد داشت.
 2. معمولا چربي را از نواحي مقاوم به رژيم و ورزش برداشت ميكنند مانند پهلوها، شكم، باسن و… بنابراين اين چربي پس از تزريق در نواحي مثل صورت به آساني با رژيم و يا ورزش آب نخواهد شد.
 3. اما ماندگاري چربي تزريق شده بستگي به نحوه برداشت و نحوه تزريق آن دارد كه نكات كليدي آن اگر رعايت شوند ازماندگاري بسيار طولاني برخوردار خواهد بود. چربي را مي توان بمدت ۶ ماه در يخچال هاي معمولي و ۲ سال در يخچال هاي صنعتي نگهداري كرد وسپس مجداد تزریق نمود. بنابراين اگرفردي پس از تزريق اول بخواهد مجدداً قسمتي از ناحيه تزريق شده را پر كند چربي به راحتي در دسترس است و فقط نياز به يک تزريق مجدد دارد .
 4. مزيت مهم ديگری که چربي نسبت به ژل و يا پروتز دارد همان قوام طبيعي چربي است كه لمس چربي بسيار نرمال بنظر مي رسد.
 5. امكان ايجاد عفونت در ژل های مصنوعی و پروتزها بسيار بيشتر از چربي است .
 6. ازمزيت هاي مهم ديگر تزریق چربي عدم امكان ايجاد آلرژي است .

با این حال برخی از پزشکان با تزریق چربي مخالفند. آنها معتقدند که فیزیولوژی انسان به گونه ایی است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن صورت استفاده شود به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره ایی نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله عصبی به آن نقطه وجود دارد. متخصصان زیبایی تأکید دارند که تک تک سلول های بدن کد گذاری شده و جای آنها در بدن مشخص است. با انجام عمل تزریق چربي ممکن است منطقه پر شده به یکباره یا به مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی به وجود آید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود و یا گودی های بدی در محل برداشت چربی ایجاد شود. در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده ژل است. جنس ژل ها شبیه ترکیبات بدن است و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود خود را با بدن انطباق می دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی کنند.

فواید تزریق ژل نسبت به چربی :


 1. نیاز به استخراج ندارد و در یک مرحله فقط باید در محل مورد نظر تزریق کرد در لایه های سطحی قابل تزریق است لذا به چشم بیشتر می آید مهارت چندانی مورد نیاز نیست نتیجه نهایی آن سریع است عوارض تزریق چربي به مهارت و تکنیک پزشک بستگی زیادی دارد در روزهای اول تورم زیادی دارد به دلیل منطقه وسیع تزریق نیاز به بی حسی بیشتری دارد برای نتیجه نهائی مدت زمان بیشتری بیمار باید منتظر بماند باید بصورت یک دست و یک نواخت تزریق شود.
 2. با این‌که عمل تزریق چربي عبارت است از چربی برداشت‌ شده از بدن، به بافت صورت، می‌توان آن را نوعی جراحی کوچک به‌ حساب آورد چرا که در محل برداشت چربی، یک بریدگی کوچک ایجاد شده و به یک بخیه نیاز خواهد داشت. پس از انجام این عمل، نیاز تا مدتی به‌ منظور بهبودی طی شده و همچنین بیمار باید به‌ منظور انجام این عمل، خطرات احتمالی یک جراحی کوچک به همراه داروهای بی‌حسی و دوره‌ی بهبودی را بپذیرد. اما تزریق ژل،عمل بدون جراحی بوده و به همین دلیل پرطرفدارتر می‌باشد. این عمل به داروی بی‌حسی نیاز نداشته و هیچگونه ناراحتی در فرد ایجاد نخواهد کرد. با این‌حال، نتایج حاصل از این عمل محدود می‌باشند.
 3. تزریق ژل هیچ زخمی به‌ جای نمی‌گذارد. زخم به‌جای مانده از عمل تزریق چربي نیز کوچک خواهد بود. هرگونه زخم به‌جای مانده از این عمل‌ها چه در اثر تزریق و چه در اثر برداشت چربی، بسیار کوچک خواهند بود. سعی می‌شود تا این زخم‌ها در محل‌هایی ایجاد شوند که بتوان آن‌ها را با لباس پوشاند.
 4. مدت‌زمان بهبودی پس از انجام عمل تزریق ژل کم و یا صفر خواهد بود چرا که این مواد به‌ سادگی به زیر پوست تزریق شده و اثرات آن‌ها بلافاصله ظاهر می‌شود. البته ممکن است در برخی موارد، این عمل ایجاد کبودی کند. عمل تزریق چربي به مدت‌ زمانی برای بهبودی نیاز دارد با این‌حال بیمار پس از یک یا دو هفته می‌تواند به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردد.
 5. از آنجایی که تزریق چربي یک عمل عمیق‌تر می‌باشد، طبیعتاً انجام آن نسبت به تزریق ژل پرهزینه‌ تر خواهد بود. بااین‌حال، نتایج تزریق چربی برای مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند چرا که چربی در نقاطی که تزریق شده است باقی خواهد ماند تا زمانی که بدن آن را جذب کند.

نتایج :


 مسلماً زمانی که افراد به دنبال روش‌های درمانی زیبایی می‌گردند، مهم‌ترین عامل، مؤثر بودن آن روش می‌باشد. درصورتی‌که یک عمل زیبایی نتایج قابل‌ توجهی نداشته باشد، استفاده از آن سودی نخواهد داشت. هر دو روش‌ ذکرشده در بالا، در صورت انجام توسط جراح پلاستیک مجرب، نتایج قابل‌ توجهی خواهند داشت. تزریق چربي می‌تواند بر روی کل صورت اثر گذاشته و اثر آن پتانسیل ماندگاری تا چندین سال را خواهد داشت. تزریق ژل عملی دقیق‌تر بوده که البته در مقابل تزریق چربي ، ماندگاری کمتری دارد. در برخی موارد، بهترین گزینه برای مقابله با پیری، ترکیب این دو روش و استفاده‌ی هم‌زمان از آن‌هاست. تزریق چربی می‌تواند به‌ خوبی حجم ازدست‌ رفته‌ صورت را بازگردانده و پوست آن را بکشد، ولی بعضاً در از بین بردن خطوط باریک اطراف دهان محدود عمل می‌کند. با انجام هم‌ زمان تزریق چربي و تزریق ژل، جراح می‌تواند تمامی انتظارات فرد را یکجا برآورده کند.

برای برطرف کردن خط اخم در درجه اول باید از بوتاکس استفاده کرد اما اگر این خط پیشرفته باشد و با بوتاکس کامل از بین نرود می توان از یک فیلر نیز استفاده کرد، یعنی اول بوتاکس زده می شود و بعد از حدود ۱۰ روز با کامل شدن اثر بوتاکس مشخص می شود که آیا نیاز به فیلر وجود دارد یا خیر. این حالت معمولا در افرادی اتفاق می افتد که خط اخمشان عمیق است و برای رفع آن دیر اقدام می کنند. در مورد بقیه چروک ها مانند خط خنده نیز اگر بیمار می خواهد یک کار سرپایی ساده با حداقل دستکاری و ورم انجام دهد توصیه می شود ژل تزریق کند. اما اگر آمدن به اتاق عمل و دوران طولانی ورم برایش قابل قبول است مسلما تزریق چربي توصیه می شود زیرا چربی امنیت بیشتری دارد.

هزینه :


هرینه تزریق چربي از آنجایی که یک عمل عمیق‌تر می‌باشد، طبیعتاً  نسبت به هزینه تزریق ژل بیشتر خواهد بود. بااین‌حال، نتایج تزریق چربي برای مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند چراکه چربی در نقاطی که تزریق شده است باقی خواهد ماند تا زمانی که بدن آن را جذب کند.

 

خط خنده

برجسته کردن لب

تزریق ژل خط خنده

تزریق چزبی به صورت

جوانسازی دست

کلینیک پوست و مو

تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی پلاستیک است ولی در علم پزشکی چندان متداول نیست. در این روش چربی از نقطه‌ای از بدن با هدف پرکردن مناطق خالی برداشته می‌شود. فیزیولوژی انسان به گونه‌ای است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است. به‌عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن مناطق خالی در صورت استفاده شود، به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره دیگری نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله سیستم عصبی به آن نقطه وجود دارد.
این متخصص زیبایی با تأکید بر اینکه تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده‌اند و جای آنها مشخص است، می‌افزاید: با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پرشده به یکباره یا مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی پیش بیاید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود یا گودی‌های بدی در محل برداشت ایجاد شود اما متأسفانه برخی پزشکان به کرات از این روش، آن هم صرفاً به خاطر سود مالی زیاد، استفاده و آن را توصیه می‌کنند؛ در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده است ژل است، جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن هستند و اگر در تزریق آنها از برندهای با کیفیت استفاده شود، خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟
تزریق چربی گرچه یکی از روش‌های جراحی
سلامت نیوز: تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.