مزایای بوتاکس

1,984

بوتاکس


بوتاکس از کلستریدیوم بوتولینوم مشتق شده است. باکتری ای که اگر توسط انسان خورده شود خطرناک است اما اگر در آزمایشگاه برای تولید مواد آرایشی و بهداشتی استفاده شود بی خطر است. این مواد در اصل برای درمان اسپاسم بیش از اندازه چشم تولید شده بود چرا که عضلات را منجمد و فلج می کند. بعداً پزشکان متوجه اثرات این ماده بر روی فلج کردن عضلات صورت و کاهش چین و چروک های سطحی آن شدند.

درگذر زمان، به‌ طور طبیعی همه ما چین‌ و چروک‌ ها را تجربه خواهیم کرد. آن‌ها در اثر تکرار حرکات متناوب پوست و عضلات صورت ایجاد می‌شوند. هر لبخند و اخمی که در صورت ما ظاهر می‌شود، خطوط چهره ما را تغییر می‌دهد، این خطوط حتی زمانی که لبخند و اخم ما محو می‌شوند نیز، برای مدتی ادامه خواهند داشت. بوتاکس یک راه سریع، ساده و مقرون‌ به‌ صرفه برای اصلاح لبخند لثه‌ای، برطرف کردن چین‌ و چروک‌ های اطراف چشم و ابرو محسوب می‌شود، که امروزه در بین بسیاری از بیماران مورد استقبال قرارگرفته است. تزریق بوتاکس یک شیوه درمانی است که بدون نیاز به جراحی به جوان سازی پوست می پردازد و ظاهر آن را زیبا می‌سازد. عوارض بوتاکس بسیار ناچیز است.

بوتاکس خط اخم برای خطوط عمیق بین دو ابرو استفاده می‌شود. معمولاً به این چین‌ و چروک‌ ها "خطوط اخم" می‌گویند. چین‌ و چروک پیشانی و چروک‌ های پاکلاغی (چین‌ و چروک‌ های اطراف چشم‌ ها) نیز می‌توانند تحت درمان بوتاکس قرار بگیرند. نواحی دیگر عبارتند از: بوتاکس لب برای رفع چین‌ و چروک لب ها  و درمان چین‌ و چروک گردن یا درمان افتادگی پوست گردن، افتادگی ابروها و از بین بردن حلقه تیره دور چشم. برای درمان خطوطی که از دهان به بینی (رفع خط خنده) کشیده می‌شوند، تزریق بوتاکس استفاده نمی‌شود.

مزایای بوتاکس :


درمانی آسان‌تر، مؤثرتر و بی‌خطرتر از بوتاکس برای برطرف کردن چین‌ و چروک‌ ها و جود ندارد.

  مزایای بوتاکس عبارت‌اند از:

 • بدون نیاز به بستری
 • ۳ الی ۴ ماه نتیجه مؤثر (در صورت تکرار، زمان اثر آن بیشتر می‌شود)
 • فرایند درمان بسیار سریع است.
 • درمان ایمن و مؤثر
 • ظرف ۷ الی ۱۰ روز و گاهی اوقات زودتر نتایج آن ظاهر می‌شود.

مزایای بوتاکس برای آقایان :


بوتاکس در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند نیز استفاده می شود. تزریق مستقیم بوتاکس به غده پروستات باعث کوچک شدن این غده و کاهش تکرر ادرار می شود. مردانی که از عفونت ادراری و تکرر ادرار به علت بزرگی پروستات رنج می برند می توانند از بوتاکس استفاده کنند. با تزریق بوتاکس هیچگونه عوارض احتمالی از جمله بی اختیاری ادرار و یا اختلال نعوظ در مردان بوجود نخواهد آمد.

مزایای بوتاکس در درمان بیماری ها :


 علاوه بر مزایای بوتاکس برای رفع چین و چروک پوست، بوتاکس فواید دیگری از جمله درمان مشکلات جسمی نیز دارد. پزشکان از این سم برای درمان چندین ناتوانی جسمی استفاده می کنند که عبارتند از :

 • استفاده از بوتاکس برای تنطیم ضربان قلب افرادی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند.
 • استفاده از بوتاکس برای درمان و یا کاهش افسردگی.
 • تزریق بوتاکس در اطراف سر و گردن می تواند به طور چشم گیری در درمان میگیرن نقش داشته باشد.
 • استفاده از بوتاکس برای درمان تعرق شدید نقاطی همچون کف دست، زیر بغل، پاها و صورت.
 • تزریق بوتاکس به مدت یک سال و یا شاید بیشتر برای درمان بی اختیاری ادرار.
 • تزریق بوتاکس جهت درمان اختلالات صدا همانند آواپرشی اسپاسم گونه.
 • استفاده از بوتاکس حهت تقلیل اسپاسم های عضلات، التهاب کمر و تسکین درد کمر.

 

مشاوره پوست و مو

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.