همه چیز درباره تزریق ژل

درمان با تزریق ژل برای انواع پوست بی خطر بوده و هیچ محدودیتی برای انواع پوست ها وجود ندارد.

347

با بالا رفتن سن و رسیدن به میانسالی و پیری، پوست، ماهیچه ها و چربی های صورت دچار تغییرات می شود. این تغییرات منجر به افتادگی پوست و کاهش حجم آن می شود که این تغییرات در نهایت باعث چین و چروک صورت می شود. در این مواقع افراد با دیدن این تغییرات دنبال راه هایی هستند تا با بر طرف کردن آن ها، دوباره طراوت، شادابی و جوانی را باز یابند. یکی از راه های درمان آن تزریق ژل به صورت است که برای از بین بردن آن ها بسیار موثر و به طبیعی بودن حالت چهره کمک می کند. در واقع با تزریق ژل آن نواحی از صورت را که چربی آن از بین رفته و حجم آن کاهش یافته پر می شود. حتی از این طریق می توان با زاویه دار کردن صورت به چهره ای جوان و شاداب دست یافت.

 همه چیز درباره تزریق ژل

تزریق ژل چیست؟

با پیشرفت های زیاد در علم و به خصوص علم پزشکی و زیبایی راه های زیادی برای جوانسازی ابداع شده که یکی از آنها تزریق ژل است. همانطور که می دانیم با بالا رفتن سن، پوست انسان دچار تغییر شکل و کاهش حجم می شود که علت آن کاهش میزان یک ماده طبیعی در پوست به نام اسید هیالورونیک است. کاهش این ماده و فعالیت بافت های صورت مانند طرز خندیدن و حالت هایی که در هنگام صحبت به چهره گرفته می شود. دیگر حالت های صورت مانند این ها، موجب چین و چروک و یا خطوط در صورت به خصوص نواحی پایینی چهره می شود. با تزریق ژل که حاوی اسید هیالورونیک است، قسمت هایی از صورت که حجم آن کاهش یافته و یا فرو رفته، پر شده و پوست صاف تر، جوانتر و شاداب تر می شود.

افراد متقاضی درمان

درمان با تزریق ژل برای انواع پوست بی خطر بوده و هیچ محدودیتی برای انواع پوست ها وجود ندارد. افرادی که می خواهند چین و چروک، حجم و خطوط صورت خود را بر طرف نموده و ظاهری جوان داشته باشند، می توانند از تزریق ژل به نتایج دلخواه خود برسند. حتی کسانی که می خواهند فکشان دارای زاویه باشد هم می توانند از آن بهره ببرند. علاوه بر موارد ذکر شده می توان برای حجیم کردن لب های نازک و یا بازیابی حجم از دست رفته در مناطق مختلف صورت مانند گونه که در اثر افزایش سن صورت می گیرد، مورد استفاده قرار بگیرد. کسانی که متقاضی این روش درمانی هستند باید به مراقبت های پس از درمان توجه ویژه ای داشته باشند تا از نتایج خوبی در جهت درمان بهره مند شوند. تنها افرادی که این نوع درمان برای آن ها منع شده بانوان در هنگام بارداری و یا شیردهی هستند.

نواحی قابل تزریق ژل

همه چیز درباره تزریق ژل

 • چین و چروک دور لب ها
 • خطوط خنده
 • بر جسته کردن گونه ها
 • نواحی زیر فک ها که دچار افتادگی شده اند
 • چروک های پنجه کلاغی در گوشه ی چشم ها
 • لبخند لثه ای
 • برجسته کردن لب ها
 • چروک چانه
 • گودی زیر چشم ها
 • خطوط اخم
 • چین و چروک های نواحی گردن

انواع ژل

در مراجعه به پزشک وی با توجه به تقاضای بیمار مناسب ترین ژل تزریقی صورت را در نظر می گیرد. ژل ها به موجب تفاوت بین چسبندگی، غلظت و دوام متفاوت هستند. از ژل های با غلظت بیشتر برای افزایش حجم بیشتر در نواحی فک و گونه ها استفاده می شود، زیرا باید در عمق بیشتری تزریق شوند. از ژل های ظریف برای آن قسمت از صورت که دارای پوست ظریف است و صاف بودن آن مورد توجه قرار می گیرد مانند بالای لب ها و دور چشم ها استفاده می گردد.

مزایا

 • بی خطر و مطلوب
 • نتایج طبیعی و نرمال
 • جوان سازی صورت
 • غیر تهاجمی
 • بدون نیاز به استراحت

درمان با ژل تزریق دارای مراحلی است که در ادامه به آن می پردازیم:

چگونگی درمان

تزریق ژل نیز مانند هر درمان دیگری در جهت جوانسازی پوست ابتدا قبل درمان از بطور کامل توسط متخصص زیبایی مورد ارزیابی قرار می گیرد تا نتایج مطلوبی حاصل شود. پس از تعیین نواحی مورد تقاضای تزریق، مناسب ترین درجه ژل برای آن ها در نظر گرفته می شود زیرا برای هر یک از نواحی صورت و در نظر گرفتن میزان عمق چین و چروک ها از درجه های متفاوتی استفاده می شود. تزریق از طریق سوزن های بسیار ریزی در زیر پوست قسمت مورد نظر در طی چندین مرحله انجام می شود. برای کاهش درد در حین درمان بعضی از ژل ها خود حاوی بی حسی موضعی می باشند در غیر این صورت از بی حس کننده های موضعی (کرم یا تزریق) در این جهت استفاده می گردد.

مدت زمان درمان

 مدت زمانی که برای تزریق ژل به ناحیه مورد درمان طول می کشد، بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت است که بستگی به نواحی مورد نظر متفاوت می باشد.

تعداد جلسات درمانی تزریق ژل

در شرایط معمولی تنها نیاز به یک جلسه درمانی است تا فرد به نتایج دلخواه درمان برسد. البته بستگی به نکات مورد توجه بیمار و رضایت مندی او را نیز دارد که در حین مشاوره تعیین می شود.

بی خطر بودن درمان

با توجه به پیشرفت هایی که در این زمیه صورت گرفته شده است و افزایش میزان تقاضا در این زمینه در میان جوامع بشری برای جوان سازی و رفع عیوب صورت که از این طریق به آن دست می یابند. آمارها بدون ریسک بودن آن را تایید کرده و به بی خطر بودن آن تاکید دارند. با توجه به این می توان به این نوع درمان کاملا اطمینان داشت.

مراقبت های پس از درمان

این درمان هم مانند سایر درمان ها که پس از انجام آن ها مراقبت های ویژه ای را برای آن ها در نظر می گیرند مواردی دارد که فرد باید آن مراقبت ها را برای دست یابی به نتیجه ی مطلوب از درمان خود انجام دهد. بعد از تزریق ژل بطور معمول بین ۲ تا ۴ هفته زمان می برد تا با ناحیه مورد درمان تطبیق حاصل نماید. فرد باید در این مدت زمان از اعمال فشار مانند ماساژ دادن، ساییدن و … در نواحی که تزریق انجام شده است پرهیز نماید. پزشک متخصص یک جلسه برای دو هفته پس از درمان در نظر می گیرد تا نتایج درمان را ارزیابی نموده و از نتایج آن اطمینان حاصل نماید.

بهبودی

معمولا پس از طی ۲ تا ۴ هفته ژل آب به خود جذب خواهد نمود که پس از این مدت نتایج مورد نظر بدست خواهد آمد. تزریق ژل ماندگاری زیادی دارد که این زمان بستگی به عواملی مانند نوع پوست، شیوه زندگی، سن و نوع محصول بکار رفته و محل تزریق دارد.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.