نکاتی که باید از درماپن بدانید

درماپن دستگاهی است مانند یک ماژیک که تعدادی سوزن برروی سرآن قرار دارد و با یک حرکت رفت و برگشتی سریع سوزن ها و جابجا کردن آن، بر روی پوست سوراخ ایجاد می شود.

351

امروزه در جوامع مختلف بشری توجه به سلامتی پوست یکی از مهم ترین نکاتی است که افراد به آن می پردازند، مخصوصا پوست صورت. زیرا تاثیر زیادی بر روی ظاهر افراد داشته و حتی بر روی سلامتی روحی روانی اشخاص نیز موثر است. پوست با بالا رفتن سن و تاثیر عوامل محیطی مانند آلودگی هوا و محیط زیست همچنین عوامل ژنتیکی و جای جوش های دوران بلوغ و حتی جای زخم ها و لکه ها دچار چین و چروک و اسکار و دیگر آسیب های مربوط به هر یک از عوامل نامبرده می شود. بنابراین افراد در پی درمان پوست خود با کمترین عارضه و کم هزینه بودن و البته نتایج خوب هستند که یکی از این روش هایی که پیشنهاد می شود درماپن است که برای درمان پوست پیشنهاد می شود.

درماپن چیست؟

درماپن دستگاهی است مانند یک ماژیک که تعدادی سوزن برروی سرآن قرار دارد و با یک حرکت رفت و برگشتی سریع سوزن ها و جابجا کردن آن، بر روی پوست سوراخ ایجاد می شود. البته در این دستگاه عمق نفوذ سوزن ها، سرعت ضربه زدن و تعداد سوزن ها قابل تنظیم است که متخصص پوست با توجه به درمان بیمار آن ها را تنظیم می کند. در ادامه به مواردی از کاربرد های درمانی درماپن اشاره شده است:

۱-درمان اسکارها و جای جوش های پوست

بر روی پوست فرو رفتگی هایی بر اثر جوش و یا بیماری های پوستی مانند آبله مرغان و سالک بوجود می آید. به این عارضه های پوستی، اسکار گفته می شود که با بالا رفتن سن بیشتر نمایان می شود. متخصصین پوست و زیبایی راه درمان و هموارشدن پوست را  تحریک فیبروپلاست در لایه درم که با افرایش ساخت کلاژن و الاستین پوست صورت می گیرد می دانند. درماپن بهترین دستگاه برای دست یافتن به این راه درمانی و نتایج مطلوب برای بیماران می باشد.

نکاتی که باید از درماپن بدانید

۲-درمان افتادگی پوست

با افزایش سن و یا ابتلا به بعضی از بیماری ها انسان دچار تحلیل باف های زیر پوست بخصوص در نواحی صورت و دست ها می شود که این عارضه موجب تقاضای افراد در رفع آن می شود. درماپن یکی از راه های درمانی برای افتادگی پوست است که متخصص پوست پیشنهاد می دهد و ثابت شده که در درمان پوست کمک زیادی می کند.

۳- درمان ترک های پوستی ناشی از حاملگی (استرچ مارک)

بسیاری از خانم ها در هنگام حاملگی دچار این ترک ها که نوعی پارگی لایه های عمیق پوست است، می شوند که باعث ناراحتی آن ها می شود و در پی درمان آن هستند. درماپن می تواند در جهت درمان به بیماران با همرنگ کردن این ترک ها با با پوست طبیعی و کاهش اندازه ی آن ها  کمک کند.

۴-لکه های پوستی که به درمان مقاومند

یکی دیگر از عوارض که افراد زیادی به آن دچار می شوند لکه های پوستی هستند. این لکه ها بر اثر تولید  بیش از حد نرمال ملانین  ایجاد می شوند که علل متفاوتی دارد. از جمله آفتاب سوختگی، گزش حشرات، آکنه، بریدگی و … . در مواقعی که ملانین در عمق لایه ی درم پوست ایجاد شود درمان های معمولی به آن دسترسی نداشته در نتیجه بی اثر هستند. در این مواقع استفاده از درماپن برای از بین بردن آن ها نتایج درمانی خوب و موثری را در پی خواهد داشت و درمان رضایت بخش خواهد بود. زیرا این روش درمانی برای این ضایعات عمقی بهتر از روشهای دیگر است.

۵-درمان چین و چروک های پوست

  چین و چروک ها به علت از بین رفتن کلاژن و الاستین و خون رسانی کمتر به پوست، ایجاد می شوند. برای کاهش این چین و چروک ها، درماپن بسیار موثر تر و بهتر از بوتاکس و یا اسید هیالورونیک است زیرا درماپن ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق دارد و بر خلاف بوتاکس، ماده خارجی را وارد بدن نمی کند. عوارض جانبی ندارد و برای جوانسازی پوست کل بدن می توان از آن استفاده کرد. در روش درماپن علاوه بر جوان سازی، منافذ پوست به مرور بسته می شوند و قوام پوست افزایش میابد.

۶-درمان اسکارهای پوست

با روش درماپن، سلول های بنیادی و فیبروپلاست ها فعال می شوند و باعث هموار شدن تدریجی سطح پوست و از بین رفتن اسکار ها می شود.

موانع منع استفاده از درماپن

سابقه کلوئید، عفونت های پوستی مانند تبخال و … از مواردی هستند که در صورت وجود، نباید از درماپن استفاده کرد. استفاده از داروهایی مانند داروهای ضد انعقاد خون می تواند باعث خونریزی شدید در حین انجام درماپن و بعد از آن شود. بعضی از بیماری ها، مانند ضعف سیستم ایمنی که در اثر دیابت، مصرف بعضی داروها و … ممکن است ایجاد شود، می تواند بعد از درماپن، سبب عفونت شدید و التیام طولانی مدت پوست شود. اگر از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می شود، برای بیماری های جدی تجویز شده است. پس نباید بخاطر عمل های زیبایی این دارو قطع شود و درمان زیبایی باید برای بعد از بهبودی موکول شود. سوزن های این دستگاه از جنس تیتانیوم و فولاد ضد زنگ هستند. افرادی که به این فلزات حساسیت دارد باید از انجام این درمان خودداری کنند. در صورت بروز حساسیت بعد از این درمان، ممکن است موجب خارش طولانی مدت و کهیر شود. برای خانم های باردار مضر نیست اما توصیه هم نمی شود. اگر فردی بخواهد هم بوتاکس و هم درمان انجام دهد، باید ۴۸ ساعت بعد از بوتاکس درمان دوم را شروع کند.

در تحقیقات انجام شده این درمان با داشتن یک عمق استاندارد برای جوانسازی پوست، بهتر از روش های دیگر مانند لیزر است. چرا که لیزر سطح عمیقی از پوست را لایه برداری می کند و موجب ایجاد اسکارهایی در سطح پوست می شود. همچنین در فصل های گرم سال، به دلیل لایه برداری های قوی لیزر سطح پوست بسیار حساس می شود و حتی با مراقبت های شدید هم احتمال ایجاد آسیب هایی به پوست زیاد می شود. به همین دلیل است که پزشکان استفاده از لایه برداری لیزری را در فاصله زیاد با فصول گرم سال پیشنهاد می دهند. اما درماپن بسیار استاندارد بوده و با استفاده از یک ضد آفتاب مناسب پوست، می توان لذت داشتن یک پوست زیبا بدون هیچ استرسی را تجربه کرد.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.