میکرودرم ابریژن، راز جوانسازی پوست صورت

میکرودرم ابریژن در واقع می توان گفت یک دستگاه لایه بردار است که به وسیله ی ذرات بسیار ریز کریستال، پوست را تراش داده و آن را صاف و هموار می نماید.

705

امروزه افراد زیادی در سنین مختلف برای زیبایی، جوانی و شادابی پوست صورت خود به دنبال روش هایی هستند که کمترین عوارض را برای آن ها داشته باشد. با پیشرفت های خوب علمی که در زمینه ی درمان بیماری های پوست و زیبایی آن صورت گرفته، متخصصین، درمان های مختلف و کم عارضه ای را برای بیمارانشان تجویز می کنند که نتایج بسیار خوب و قابل قبولی را برای آن ها در پی دارد. یکی از این روش ها جوانسازی پوست با روش میکرودرم ابریژن است که در واقع نوعی لایه برداری پوست است. در ادامه به بررسی این درمان خواهیم پرداخت.

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن در واقع می توان گفت یک دستگاه لایه بردار است که به وسیله ی ذرات بسیار ریز کریستال، پوست را تراش داده و آن را صاف و هموار می نماید. این دستگاه به وسیله ی جریان هوایی که با یک کمپرسور ایجاد می شود، ذرات ریز کریستال را با جریان هوا مخلوط می کند. سپس توسط یک لوله که با دست بر روی پوست حرکت داده می شود روی پوست پاشیده شده و خرده های سلولی، درون محفظه دیگری مکیده شده و ته نشین می شود. قدرت لایه برداری دستگاه، به وسیله ی کاربر کنترل می شود.

مراقبت های قبل از میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن، راز جوانسازی پوست صورت

از شش تا دوازده ماه قبل از میکرودرم ابریژن، نباید از داروهای ضد جوش استفاده شود. از یک ماه قبل نباید مناطق درمان برنزه شوند. دو هفته قبل، از تزریق کلاژن باید خودداری کرد، لیزر نباید انجام داد و از کرم های موبر با اپیلاسیون نباید استفاده کرد.

مراقبت های پس از میکرودرم ابریژن

یک روز بعد از درمان

 • استفاده از صابون برای شستشوی صورت باید خودداری کرد.
 • ورزش کردن در این زمان ممنوع است زیرا باعث سوزش و التهاب می شود.
 • از شنا کردن در استخرهای کلردار خودداری کنید.

یک هفته پس از درمان

 • نباید محل درمان را، مقابل نور خورشید قرار داد.
 • ۲۰ دقیقه قبل از قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم، باید از ضد آفتاب های spf 30 به بالا استفاده و هر ۲ الی ۳ ساعت یک بار تمدید شود.
 • از کرم های لایه بردار و پیلینگ استفاده نکنید.
 • از تراشیدن پوست خودداری کنید.
 • برای بیمارانی که پوست خشک دارند بهتر است از روش هیدرودرمی انجام دهند.
 • به هیچ وجه در این مدت زمان، الکترولیز انجام ندهید.

مراقبت های کلی

 • استراحت کلی داشته باشید و نوشیدن آب کافی در طول روز فراموش نشود.
 • همیشه از مرطوب کننده های مناسب پوست استفاده شود.

 

 1.  روز اول درمان

ممکن است پوست قرمز شود و حساس باشد که طبیعی است. باید از پماد و کرم های مرطو کننده برای بهبود این مشکلات استفاده شود.

 1. روز دوم و سوم درمان

پوست زیبا و درخشان باعث رضایت فرد از درمان می شود ولی باید مراقبت ها را ادامه دهد.

 1. روز چهارم

فرد باید زیر دوش آب گرم قرار بگیرد و صورت خود را از پایین به بالا به آرامی لیف بکشد. در این مرحله قرار دادن یک ماسک اکسیژن رسان می تواند کمک  بسیاری کند.

 1. روز پنجم

در بعضی افراد دیده شده که همچنان در این روز پوستشان خشک است. این افراد باید مرتب از مرطوب کننده استفاده کنند و از جلسات هیدرودرمی بهره ببرند.

فواید میکرودرم ابریژن

انجام این درمان به صورت مرتب و زیر نظر دکتر متخصص می تواند فواید بسیاری را برای فرد داشته باشد:

 1. پاکسازی پوست: لایه برداری پوست با ذرات الماس می تواند تمام آلودگی ها و ناهمواری های سطح پوست را از بین ببرد و در نهایت پوستی صاف، یکدست و بدون هیچ آلودگی ای به فرد بدهد.
 2. این درمان باعث افزایش جریان خون در سطوح زیرین پوست می باشد که باعث تسریع عمل بازسازی سلول های پوستی می شود. بنابراین پوست فرد جوان می شود.
 3. تولید مکرر کلاژن: این پروتئین که باعث قوام و سفتی پوست است، با افزایش سن تحلیل می رود و پوست شل می شود. با میکرودرم ابریژن، تولید این پروتئین ها افزایش می یابد و تا ۶ جلسه تغییرات شایانی صورت خواهد گرفت.
 4. کاهش منافذ باز: جوان سازی پوست با این روش می تواند باعث تقویت پوست اطراف منافذ باز پوست شده و این منافذ را بسته تر کند.
 5. کاهش چین و چروک: با افزایش تولید کلاژن، پوست های شل و چروکیده دوباره تقویت می شوند و در نهایت باعث کاهش چین و چروک های پوست می شود.
 6.  کاهش آکنه: از آنجایی که این درمان باعث پاکسازی پوست نیز می شود، سبب کاهیش آکنه و جوش های سر سیاه و سر سفید می شود.
 7. بهبود مشکلات پوستی: جوان سازی و افزایش جریان خون در زیر سطح پوست، باعث درمان مشکلاتی مانند لکه های آفتاب سوختگی و بارداری، کک و مک و … می شود.
 8. افزایش قطر پوست: با افزایش سن پوست نازک تر می شود و قوام خود را از دست می دهد. اما تحقیقات نشان داده که این درمان، باعث افزایش قطر پوست در لایه اپیدرم می شود.

معایب میکرودرم ابریژن

 1. نتیجه دقیقا بعد از درمان، دیده نمی شود. باید فرد تعداد جلسات منظمی که دکتر متخصص برای آن ها در نظر گرفته را جهت درمان ادامه دهد تا شاهد نتایج بی نظیر آن باشد.
 2. ممکن از بیمار طی انجام درمان احساس سوزش کند که بهتر است دکتر متخصص ابتدا جلسات اول را ملایم شروع کند و طی جلسات بعدی قدرت را افزایش دهد.
 3. ممکن است درمان به صورت یکدست انجام نشود که این بدلیل عدم تسلط کاربر دستگاه و یا خشک نبودن کریستال ها باشد. بهتر است ابتدا از تخصص افرد انجام دهنده درمان اطمینان حاصل کنید.
 4. این درمان بری انواع پوست بی خطر است اما ممکن است برای افراد مختلف، جلسات مختلف تجویز شود چون هر پوست قدرت دستگاه خاص و  تعداد جلسات خاص خود را نیاز دارد.
 5. التهاب و قرمزی سطح پوست بعد از درمان از ۱ الی ۲۴ ساعت عادی است.

میکرودرم ابریژن، یک درمان غیر جراحی است که با لایه برداری اصولی، باعث جوانسازی پوست می شود. تعداد جلسات این درمان بین ۶ تا ۱۰ جلسه متفاوت است. این روش از محبوب ترین و بهترین روش های جوانسازی به شمار می رود که در سراسر جهان توسط متخصصین پوست و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.