جراحی لیفتینگ پیشانی و ابرو چگونه است؟

لیفتنگ پیشانی از پرطرفدارترین انواع لیفتنگ است که در جوان سازی این ناحیه تاثیر فوق العاده ای دارد.

359

پوست از مهمترین عامل زیبایی هر فرد می باشد و اعتماد به نفس اکثر افراد با پوست صورتشان، ارتباط مستقیم دارد و کوچکترین تغییری باعث تغییر روحیه می شود که ممکن است از با افسردگی همراه باشد. مراقبت های پوستی برای هر فردی چه زن و چه مرد با هر سن و سالی اهمیت دارد. انواع مختلفی از مراقبت ها وجود دارد؛ لایه برداری، استفاده از لوسیون ها، پاکسازی، مراقبت های گیاهی و … اما با بالا رفتن سن، پوست رو به پیری می رود، چروک ها به وجود ها می آیند و پوست دیگر استحکام دوران جوانی را نخواهد داشت.

بیشترین آسیب پوستی در صورت در نواحی پیشانی و ابرو است که ماهیچه های این قسمت به علت تحرک بالا و برخی عادت های افراد در انقباض ماهیچه ها، به سرعت پیری پوست در این نواحی دامن می زند. البته در بعضی افراد به دلایل ژنتیکی، استرس، فشار های سنگین زندگی، آلودگی های محیطی، عدم رعایت نکات ساده در مراقبت های پوستی و … باعث پیری زودرس و افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت به خصوص ابرو و پیشانی رخ خواهد داد. در این مواقع مراقبت های پوستی آنچنان کمک نخواهند کرد و بهترین روش برای جوانسازی، جراحی خواهد بود.

امروزه در سراسر جهان با پیشرفت علم پزشکی انواع جراحی زیبایی پوست انجام می شود و اکثر آنها برای از بین بردن چین و چروک های پوست استفاده می شوند. در بین انوع جراحی ها، لیفتینگ پیشانی و ابرو از بهترین گزینه ها برای جوان سازی و زیبا سازی پوست صورت است. متخصصان پوست این روش را کم ریسک ترین عمل جراحی پوست می دانند زیرا در این روش علاوه بر این که جراح می تواند جای زخم ها را پنهان کند می تواند لایه های ماهیچه هایی که در زیر پوست هستند را به صورت طبیعی بکشد که نتیجه ی آن بلند مدت و پوستی نرمال خواهد بود.

قبل از انجام عمل جراحی باید بیمار حتما با پزشک مشاوره کند تا چیزی که مد نظر بیمار است برآورده شود. البته از آنجایی که سن و آناتومی صورت تاثیر بسیاری دارند، پزشک با توجه به عکس های چند سال گذشته بیمار می تواند بهتر تصمیم بگیرد که چه نوع جراحی لیفتینگی انجام شود. پس بهتر است بیمار قبل از مراجعه به پزشک چند عکس از سال های گذشته همراه خود داشته باشد تا در صورت لزوم به دکتر نشان دهد.

یکی از نواحی پوست برای انجام جراحی لیفتینگ، گردن است. زمانی پوست گردن احتیاج به جراحی لیفتینگ پیدا می کند که پوست آن ناحیه زیاد شل شده و یا ماهیچه ها ضعیف شده و لایه هایی را بوجود آورده باشند. برای جوان سازی پوست گردن با استفاده از این نوع جراحی از طریق برش های لیفتینگ صورت انجام می گیرد تا ماهیچه ها ی گردن حالت نرمال به خود بگیرد جوان تر به نظر برسد.

انواع لیفتینگ صورت:

 • لیفتینگ صورت در لایه های عمیق
 • لیفتینگ زیر پوستی
 • مینی لیفتینگ
 • SMAS
 • لیفتینگ MACS ( (Minimal Access Cranial Suspension
 • لیفتینگ با سیم گذاری
 • لیفتینگ حجمی (The Volumetric Facelift)
 • لیفتینگ با برش کوتاه

نحوه انجام عمل لیفتینگ صورت

 ابتدا جراحی با ایجاد یک برش جلوی گوش بیمار (در قسمت گیجگاهی) و در ناحیه ی خط رویش مو ی سر در قسمت بالای پیشانی شروع می شود سپس در ناحیه ی جلوی گوش به سمت پایین امتداد می یابد و به پشت گوش در قسمت رویش مو ها به اتمام می رسد. بعد از انجام برش در این نواحی پوست و بافت های چربی رو به بالا و به سمت عقب کشیده می شوند. برای بستن پوست از بخیه و یا منگنه های پوستی استفاده می کنند که در بعضی مواقع جراح برای تخلیه ی خون های اضافی پس از جراحی یک مسیر تخلیه (Drain) استفاده می کند سپس پانسمان زخم انجام می شود. البته برای اینکه عمل مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد بافت های زیر پوست را نیز با همین روش می کشند.

لیفتینگ پیشانی و ابرو

 

لیفتینگ پیشانی و ابرو

لیفتینگ پیشانی و ابرو از پرطرفدارترین انواع لیفتنگ است که در جوان سازی این ناحیه تاثیر فوق العاده ای دارد. این عمل نه تنها برای کسانی که با بالا رفتن سن، جوانی پوستشان را از دست داده اند مناسب است بلکه برای جوانانی که بر اثر استرس و … دچار افتادگی ابرو یا به وجو آمدن خطوط اخم عمیق شده اند نیز موثر خواهد بود. افرادی که دارای خصوصیات زیر هستند می توانند از این عمل استفاده کنند:

 • دارای ابرو هایی افتاده که بر ظاهر فرد تاثیر بسیاری دارند
 • خطوط اخم عمیق بالای بینی و میان ابروها
 • خطوط عمیق وسط پیشانی

لیفتینگ پیشانی و ابرو این ناحیه تاثیر بسیار زیادی در ظاهر خواهد داشت به گونه ای که هر فرد را چندین سال جوان تر و شاداب تر نشان می هد و در جذابیت فرد تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت به خصوص که اثری از جراحی در صورت باقی نخواهد ماند.

لیفتینگ پیشانی و ابرو از جمله جراحی هایی است که آمار کمترین عوارض را داشته و افراد زیادی بدون هیچ مشکلی بعد از جراحی، از جوانسازی پوست خود و نتایج آن راضی هستند. این مزیت باعث افزایش آمار این جراحی در سال های اخیر بوده است. با این حال، صد در صد بدون ریسک نخواهد بود و باید پزشک معالج درباره ریسک های این جراحی به شما اطلاعات کافی را بدهد. در زیر مواردی از مشکلات احتمالی بعد از این جراحی ذکر شده است که البته با داشتن جراح متخصص و تیمی ماهر، امکان به وجود آمدن این مشکلات به حداقل خواهد رسید:

 • عفونت
 • واکنش به مواد بیهوشی
 • آسیب موقت به لایه‌های عمیق‌تر پوست
 • هماتوما (تجمع خون زیر پوست)
 • قابل رویت بودن برخی از زخم ها در طی فرآیند بهبود

مراقبت های قبل از عمل

 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید، با پزشک خود درباره آنها صحبت کنید. بعضی از دارو ها ریسک خونریزی را افزایش می دهند که باید قبل از عمل از مصرف آنها خودداری کرد.
 • از سیگار و دخانیات استفاده نکنید.
 • بهتر است قبل از جراحی موهایتان را کوتاه نکنید تا در دوران نقاهت جای زخم ها را بپوشانند.
 • استفاده از هر گونه مواد شیمیایی برای صورت مانند کرم ها، لایه برداری، لوسیون ها و … باید با هماهنگی پزشکتان باشد.

 

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.