ترمیم خطوط زیر شکم زایمان

557

درمان ترک‌های پوستی با استفاده از لیزر :

یکی از روشهای درمانی ترک های پوستی، استفاده از لیزر است. اگرچه لیزرها درمان کاملی را ارائه نمی‌دهند اما برای کاهش ظاهر ترک‌ های پوستی، بهترین روش درمانی غیر تهاجمی به حساب می‌آیند. نوع لیزر استفاده‌ شده تا حد زیادی به چگونگی و حالت رنگ ترک‌ های پوستی وابسته است.

درمان ترک‌ های پوستی قرمز با لیزر PDL :

ترک‌ های پوستی قرمز معمولاً با استفاده از لیزر PDL درمان می‌شوند؛ این لیزر با استفاده از یک پرتو متمرکز نور در یک طول موج خاص، رگ‌ های خونی آسیب‌ دیده یا بزرگ‌ شده را از بین می‌برد؛ بدون اینکه به پوست اطراف آنها آسیبی برساند. ترک‌ های پوستی قرمز زودتر از ترک‌ های پوستی سفید ظاهر می‌شوند و اگر به موقع درمان شوند به طور قابل‌ توجهی محو خواهند شد.

درمان ترک‌ های پوستی سفید با لیزر RF فرکشنال CO2 :

بهترین روش درمان ترک‌ های پوستی سفید (یا در برخی موارد ترک‌ های مزمن قرمز/بنفش)، استفاده از لیزر RF فرکشنال CO2 است. این لیزر با ضربه زدن به لایه بیرونی پوست، سوراخ‌ های کوچکی در آن ایجاد می‌ کند و به لایه عمیق‌ تر پوست (یا غشاء میان‌ پوستی) دست می‌ یابد. این کار باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود؛ تولید کلاژن منجر به بهبودی و جوانسازی دوباره در ناحیه وسیعی از پوست که ترک‌ های پوستی در آن قرار دارد، می‌شود. لیزر فراکشنال علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش صورت  (جوشگاههای پوستی)  در درمان پیری پوست خصوصاً شلی پوست و چروک صورت و چروک های دور چشم و دور دهان هم کاملاً مؤثر است.

همه روش‌ های لیزری فعلی، لیزرهای وسکولار یا فرکشنال هستند که به چند جلسه درمان نیاز دارند. معمولاً حداقل ۳ جلسه درمان، در فواصل ۶ تا ۸ هفته مورد نیاز است. برای دستیابی به نتایج بهتر، به طور متوسط ۶ جلسه درمان لازم است.

رفع ترک پوست با پالس تشدید شده نور (IPL) :

 درمان IPL پوست یک روش موفق غیر‌ تهاجمی برای کاهش اثر رنگدانه‌ های پوست (قرمز تیره) است که شامل خطوط جدید تازه ایجاد‌ شده در اثر حاملگی نیز می‌شود. این روش نیز می‌تواند چین‌ و چروک و خطوط ریز را کاهش دهد. این روش نتایج رضایت بخشی بر روی ترک‌ های پوستی که هنوز قرمز، ارغوانی و یا نسبت به بقیه قسمت‌ های پوست تیره‌ تر هستند، داشته است. این روش در افرادی که ترک‌ های پوستی‌ شان به‌ تازگی ایجاد‌ شده‌ اند، مؤثرتر خواهد بود. یعنی در زنانی که دو هفته پیش زایمان کرده‌اند نسبت به زنانی که ۲ سال پیش نوزادشان متولد‌ شده است بهتر جواب می‌ دهد. زیرا پوست یا بدن در زمان جوانی فعال‌ تر خواهد بود، دستگاه IPL برای زنان جوان‌ تر در مقایسه با زنان مسن‌ تر بهتر عمل می‌کند. با تقسیم کل برنامه درمان در چند جلسه، درمان‌ های IPL بهبود طبیعی تدریجی را با نتایج بلند‌ مدت عالی فراهم می‌ کند.

میکرونیدلینگ :

روش میکرونیدلینگ در افزایش بازسازی پوست مؤثر است. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن‌ های متعدد که سوراخ‌ هایی در پوست ایجاد می‌کنند، فرآیند ترمیمی بدن را فعال کرده و منجر به جوانسازی پوست می‌ شود. سوزن‌های میکرونیدلینگ بریدگی‌ های میکروسکوپی را در درون ترک‌ های لاغری و پوستی به وجود می‌آورند که بدن با ساخت کلاژن‌های جدید در این قسمت‌ها نسبت به این بریدگی‌ ها واکنش نشان می‌دهد. این واکنش طبیعی بدن آسیب‌ های به وجود آمده در لایه میانی پوست را که باعث به وجود آمدن ترک‌های پوستی می‌شود، درمان می‌کند. میکرونیدلینگ بر لایه‌ رویی پوست هیچ تأثیری نمی‌گذارد و با بازسازی کلاژن‌ ها فقط ترک‌ های پوستی درمان می‌شوند. میکرونیدلینگ برای سفت کردن و ایجاد تن در پوست، کاهش آکنه، درمان جای جوش و زخم آبله‌ مرغان، ترک‌ ها، چین‌ و چروک و خطوط ریز و کاهش اثر فرورفتگی سلولیت گزینه‌ ای عالی محسوب می‌شود.

میکرودرم ابریژن :

میکرودرم ابریژن باعث تولید کلاژن در پوست می‌شود که خاصیت کشسانی پوست را افزایش می‌دهد و به پوست کمک می‌ کند تا ترک را به زخم‌ های بسیار نازک‌ تر تبدیل کند. درم ابریژن فرآیندی است که به معنای واقعی کلمه زخم اپیدرم (یا لایه بالای پوست) را مجبور می‌ کند پوست جدید و جوان‌ تر را به جای پوست قدیم یا مرده قرار دهد. میکرودرم ابریژن از طریق برداشتن لایه بالایی پوست، ظاهر ترک‌ های پوستی را بهبود می‌بخشند. میکرودرم ابریژن از یک اسپری کریستالی ظریف استفاده می‌ کند تا بیرونی‌ ترین لایه پوست را بسوزاند. در این فرآیند سلول‌ های مرده پوست حذف می‌شوند و سلول‌ های تازه و سالم جای آنها را می‌ گیرند. سلول‌ های جدید کلاژن و الاستین (دو جزء لازم برای صاف بودن پوست) بیشتری تولید می‌ کنند و ظاهری جوان به پوست می‌دهند. میکرودرم ابریژن یک روش بدون درد است که بیشتر از یک ساعت طول نمی‌کشد و دوره بهبودی کوتاهی دارد.

 

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.