تزریق ژل

5,484

تزریق ژل


بسیاری از خانم‌ها به‌ دلیل افزایش سن در ناحیه گونه و كنار چشم و خط خنده دچار چروک می شوند و یا دوست دارند حجم لب‌هایشان را افزایش داده و یا به صورت خود زاویه داده و فرم صورت خود را تغییر دهند، به همین دلیل آنها دوست دارند درباره انواع جراحی‌های زیبایی، اطلاعات بیشتری داشته باشند و بدانند که آیا واقعا چنین عمل‌هایی توصیه می‌شوند یا نه. این روزها یكی از شایع‌‌ ترین روش‌های حجیم‌ سازی برای از بین بردن چروك‌ها، تزریق ژل است؛ روشی كه بسیاری از پزشكان می‌گویند درصورت مرغوب بودن ژل بی‌خطر است. ابتدا کاربرد ژل ها در پوست را معرفی می کنیم.

کاربرد ژل ها در پوست :


مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پرکردن چین و چروک ها و چاله های عمیق در پوست است، مثل رفع خط لبخند یا خطوط عمیق در ناحیه اخم (خط اخم) و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم، جوان سازی دست و همچنین برای گونه گذاری خصوصاً در خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند. فیلرها (ژل) همچنین برای حجیم کردن و برجسته کردن لب ها، از بین بردن جای جوش و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار می روند.

برای رفع خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود با تزریق فیلر، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمي گردد و چین و چروک صورت مانند خطوط لبخند و چين‌هايی كه از كناره‌های تحتاني بيني در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پيدا مي‌كنند، از بين می رود.

اکثر فیلرهایی که در کشورهای معتبر اروپایی خصوصاً اروپای غربی و آمریکا ساخته می شوند و مورد تایید سازمان های معتبر در دنیا بوده و برچسب وزارت بهداشت کشورمان را نیز دارند، کاملاً بدون عوارض جانبی هستند.

قدرت پرکنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله :

 •  تفکیک تزریق
 • میزان چین محل : اینکه عمق چین و چروک فردی که قرار است ژل تزریق کند زیاد است یا کم.
 • حجم میزان داروی تزریقی 

 

یک ژل استاندارد باید دارای سه خاصیت زیر باشد  :

۱- خاصیت پرکنندگی :

 • ژل باید بتواند چین و چروک های صورت را محو نموده و از بین ببرد.
 • ژل باید قادر باشد شیارها، گودی های کم و بیش فرورفته را محو نماید.
 • ژل باید بتواند محل گود اسکارها و فرورفتگی های ناشی از ضربه یا جراحی را محو نماید.

۲- حجم دهنده  :

 • ژل باید بتواند مناطقی که به علل مختلف چربی بافت خود را از دست داده و گودی ایجاد نموده است را ترمیم و محو نماید. به ویژه برای بیماران ایدزی و مبتلا به HIV درمان شده که عضلات آنان تحلیل رفته و نشانه های آن بیشتر در ناحیه صورت و اندام هایی که باعث تکیدگی و لاغری مفرط شده باشد.
 •  ژل باید بتواند فرورفتگی های نواحی دور صورت، چانه و منطقه گیجگاهی را پر کند.

۳- جوانسازی پوست و لطیف نمودن آن :

در پی تزریق ژل استاندارد به علت دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب آب توسط ژل، منطقه تزریق شده باید جوانتر، شاداب تر و زیباتر به نظر آید.

ژل‌های تزریقی چگونه عمل می‌كنند؟


تمام پوست‌های صاف و جوان در یك چیز مشترك هستند؛ اسید هیالورونیك. این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیك فضای بین الیاف كلاژن و الاستین را پر می‌كند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌كند. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیك موجود در پوست كاهش می‌یابد و در نهایت ما با شیارها، چین و چروك و اغلب نازكتر شدن لب مواجه می‌شویم. تزریق ژل یا تزریق چربی جایگزین کلاژن و هیالورونیک طبیعی در پوست ما می شود و با انجام این کار جایگزین حجم از دست رفته می شود و چروک ها را برطرف می کند. با پر كردن فرورفتگی‌های پوست، چین‌ها و چروك‌ها به‌طور قابل‌ توجهی كم شده یا برطرف می‌شوند. با اینكه بوتاكس هم دارویی تزریقی است ولی مكانیسم اثر و نوع چین و چروک های هدفش كاملاً با ژل‌های تزریقی متفاوت است.

تزریق ژل سن خاصی دارد؟


معمولا تزریق ژل در افراد با سن بالای ۲۵ و ۳۰ انجام می‌شود ولی باز محدودیت سنی ندارد و در هرسنی می‌توان این تزریق را با ملاحظات انجام داد. برای تزریق در سن‌های خیلی بالا باید بیماری‌هایی چون بیماری قلبی چک شود و اگر فرد مشکل قلبی شدید نداشته باشد، می‌توان تزریق را انجام داد.

نتایج :


به طور کلی، نتایج تزریق ژل به صورت برای رفع چروک صورت موقتی هستند. عموما بین چند ماه تا حدود یک سال طول می کشد. میزان ماندگاری به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. برای نتایج بهینه، جلسات درمانی بیشتر توصیه می شود. میزان مورد استفاده به عمق و اندازه نقص یا چروک پوستی بستگی دارد.

هزینه تزریق ژل :


هرینه تزریق به نوع ژل ، دوام اثر آن و همچنین میزان حجم ژلی که برای تزریق مورد نیاز است بستگی دارد. بنابراین هزینه و قیمت تزریق ژل برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

در کلینیک فروردین از بهترین و معتبرترین ژل ها استفاده می شود که دارای مجوز وزارت بهداشت ایران و شناسنامه بین المللی هستند و بعد از اتمام کار شناسنامه در اختیار مراجعه کننده محترم قرار میگیرد.

 

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

رفع خط اخم

رفع چین و چروک پیشانی

کلینیک پوست و مو

You might also like More from author

2 Comments

 1. مریم says

  ایا تزریق فیلر در بیماران اسکلرودرمی خفیف مشکل ساز میباشد ؟تشکر از پاسخ شما

  1. کلینیک فروردین says

   سلام

   نه مشکلی ایجاد نمیکنه ولی به دکتری که براتون تزریق میکنه اطلاع بدید

Leave A Reply

Your email address will not be published.